Nová řada hliníkových profilů XMS

Nová řada hliníkových profilů XMS .....

28. 3. 2013 / Haberkorn Ulmer

Vážení obchodní přátelé,

v našem dnešním newsletteru si Vás dovolujeme informovat, jako výhradní zástupce německé firmy Item pro ČR a SR, o rozšíření naší nabídky o novou produktovou řadu XMS – hliníkové profily včetně příslušenství pro stavbu uzavřených a utěsněných krytů strojů a zařízení.

Řadu tvoří hliníkové profily se zakrytými drážkami a minimálními rádiusy včetně bohatého příslušenství. Systém XMS je tak vhodný pro stavbu zařízení určených do čistých prostor jako např. přesného strojírenství, lékařského prostředí či laboratoří.

Veškeré prvky pro tuto řadu jsou již nyní běžně dostupné, sortiment je dodáván v obvyklých dodacích termínech

Kategorie

Al profily
Anketa

Jaké číslo má hliník v periodické tabulce prvků?

Slitiny hliníku

Nejdůležitější je uplatnění hliníku ve formě slitin, z nichž bezesporu nejznámější je slitina s hořčíkem, mědí a manganem, známá jako dural. Tento materiál má oproti samotnému hliníku mnohem větší pevnost a tvrdost při zachování velmi malé měrné hmotnosti. Zároveň jsou i značně odolné vůči korozi. Všechny uvedené vlastnosti předurčují dural jako ideální materiál pro letecký a automobilový průmysl, ale setkáme se s ním při výrobě výtahů, jízdních kol, lehkých žebříků a podobných aplikacích.